ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ: ΗΤΤΑ ΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΤΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ (VIDEOS)

Το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού μπορεί να ηττήθηκε με 4-3 από τη Ντινάμο στο Ζάγκρεμπ όμως αποκόμισε εμπειρίες για την προετοιμασία της

Ποδόσφαιρο σάλας: Ήττα με εμπειρίες στο Ζάγκρεμπ (videos)

Οι Κροάτες προηγήθηκαν στο 7ο λεπτό με γκολ του Μιχοβίλ Πργκομέτ, για να ισοφαρίσει στο 14ο λεπτό ο Οικονομόπουλος, με τους γηπεδούχους που είχαν τη συμπαράσταση 3.000 φιλάθλων τους που δημιούργησαν μια εξαιρετική ατμόσφαιρα, να κάνουν το 2-1 με γκολ του Ιβάν Σούλεντιτς στο 22’.

Ο Νικόλαος Λαμπάι έφερε το ματς στα ίσια για το «τριφύλλι» (2-2 στο 27ο λεπτό), με την Ντιναμό να παίρνει και πάλι το προβάδισμα με γκολ του Νταβόρ Κανιτζού ένα λεπτό αργότερα.

Και πάλι όμως ο Παναθηναϊκός δεν το έβαλε κάτω και έφερε το ματς στα ίσια (3-3 στο 36ο λεπτό) με γκολ του Παναγιώτη Πάουρη, αλλά οι Κροάτες ξαναχτύπησαν και έκαναν το 4-3 στο 39ο λεπτό με γκολ του Χρβόλε Πενάβα.  Κίτρινες κάρτες για τους «πράσινους» δέχθηκαν οι Γιάννης Μπελτσίδης (17΄) και Παναγιώτης Μπάρδης (18΄).