ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «ΠΡΑΣΙΝΗ» ΑΠΟΒΑΣΗ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Τα τμήματα ακαδημιών κολύμβησης του Παναθηναϊκού προετοιμάζονται για το πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων-Εφήβων-Κορασίδων που θα γίνει στη Θεσσαλονίκη από την Πέμπτη ως την Κυριακή.

Κολύμβηση: «Πράσινη» απόβαση στη Θεσσαλονίκη

Με πολυμελή αποστολή θα παραταχθεί ο Παναθηναϊκός στο πανελλήνιο πρωτάθλημα που θα γίνει από την Πέμπτη ως την Κυριακή στη Θεσσαλονίκη. Αναλυτικότερα τα «τριφυλλάκια» μπαίνουν στη μάχη των προκριματικών από το πρωί της Πέμπτης με τις εξής συμμετοχές και τη θέση που έχουν στην κατάταξη βάσει των χρόνων τους πριν το πρωτάθλημα:

50μ. ελεύθερο Παίδων : Παντελής Νικολός 10ος, Αλέξανδρος Κακάνης 20ος και Συμεών Νταβάκος 53ος.

50μ. ελεύθερο Κορασίδων: Μαρία Τάμπαξη 29η, Σοφία Κούγια 69η

200μ. ύπτιο Παίδων: Διονύσης Νικολαϊδης 25ος

100μ. πεταλούδα Εφήβων  : Αλέξης Παπαλέξης 31ος

100μ. πεταλούδα Παίδων : Κώστας Αποστολάκος 4ος, Μαρίνος Μιτέλλας 23ος και Σταύρος Βειογλάνης 50ος.

100μ. πεταλούδα Κορασίδων: Αλεξία Τέλο 20η, Εμμανουέλα Πουπουνάκη 32η.

Πρόγραμμα Παρασκευής (πρωί –προκριματικά)

50μ. ύπτιο Παίδων: Κώστας Νικολαϊδης 26ος, Διονύσης Νικολαϊδης 29ος

100μ. πρόσθιο Εφήβων: Χαράλαμπος Τσομπανίδης 9ος

100μ. πρόσθιο Παίδων : Σπύρος Γκικόπουλος 1ος

100μ. πρόσθιο Κορασίδων : Σταυρούλα Τσούμα 69η

200μ. πεταλούδα Κορασίδων: Αλεξία Τέλο 11η, Εμμανουέλα Πουπουνάκη 17η, Μαρία Παπαχρήστου 22η.

400μ. μικτή ατομική Εφήβων: Αλέξης Παπαλέξης 12ος.

Πρόγραμμα Σαββάτου (πρωί-προκριματικά)

50μ. πρόσθιο Κορασίδων Σταυρούλα Τσούμα 83η

50μ. πρόσθιο Εφήβων Χαράλαμπος Τσομπανίδης 6ος

50μ. πρόσθιο Παίδων Σπύρος Γκικόπουλος 1ος

100μ. ελεύθερο Κορασίδων Μαρία Τάμπαξη 31η

100μ. ελεύθερο Παίδων Κώστας Αποστολάκος 3ος, Παντελής Νικολός 17ος, Αλέξανδρος Κακάνης 24ος

200μ. μικτή ατομική Κορασίδων Εμμανουέλα Πουπουνάκη 16η , Μαρία Παπαχρήστου 18η

200μ. μικτή ατομική εφήβων Αλέξης Παπαλέξης 15ος

Πρόγραμμα Κυριακής (πρωί-προκριματικά)

50μ. πεταλούδα Παίδες :Σπύρος Γκικόπουλος 7ος, Μαρίνος Μιτέλλας 13ος, Κώστας Αποστολάκος 14ος

50μ. πεταλούδα Παίδων: Συμεών Νταβάκος 1ος, Σταύρος Βειογλάνης 3ος, Αλέξανδρος Κακάνης 57ος

50μ. πεταλούδα Κορασίδων : Αλεξία Τέλο 26η, Σοφία Κούγια 73η

400μ. ελεύθερο Κορασίδων: Μαρία Τάμπαξη 21η , Μαρία Παπαχρήστου 24η

100μ. ύπτιο Παίδων: Διονύσης Νικολαϊδης 20ος, Κώστας Νικολαϊδης 26ος

200μ. πρόσθιο Κορασίδων: Σταυρούλα Τσούμα 49η

ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ
ΕΚΤΥΠΩΣΗ

ΕΞΕΔΡΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Παρασκευή, 16 Νοεμβρίου