ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ο ΓΟΛΓΟΘΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ Η «ΑΝΑΣΤΑΣΗ»

Την ήττα με 73-46 γνώρισε ο Παναθηναϊκός από τη Νίκη Λευκάδας στο «Παύλος Γιαννακόπουλος» και πλέον ετοιμάζεται για την επάνοδο του στη μεγάλη κατηγορία

Μπάσκετ Γυναικών: Ο Γολγοθάς πέρασε και έρχεται η «Ανάσταση»

H φετινή χρονιά ήταν μαρτυρική για τα κορίτσια του Παναθηναϊκού στην Α1 Γυναικών μπάσκετ μιας και γνώρισαν τον υποβιβασμό στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία έχοντας μόνο ήττες. Πλέον όμως όλα αυτά ανήκουν στο παρελθόν και παρά τη νέα ήττα με 73-46 από το «Π. Γιαννακόπουλος» από τη Νίκη Λευκάδας, άπαντες στο σύλλογο ετοιμάζονται για την αγωνιστική τους επάνοδο.

Το «τριφύλλι» ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι, προηγήθηκε με 14-10 στο δεκάλεπτο, όμως ένα 7-20 στην δεύτερη περίοδο έφερε το ημίχρονο στο 21-30, με την ομάδα της Λευκάδας βάζοντας τέλος στην υπόθεση νίκης.

Τα δεκάλεπτα: 14-10, 21-30, 33-55, 46-73