ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ: ΜΕ ΤΡΕΛΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ…

Το τμήμα πινγκ πονγκ του Παναθηναϊκού «κάρφωσε» και χτες με τους Κωνσταντίνο και Γιώργο Κωνσταντινόπουλο να χρίζονται πρωταθλητές Ελλάδας στο διπλό , ο πρώτος ήταν πρωταθλητής και  στο απλό  ενώ ο Κώστας Λαγογιάννης πήρε το χάλκινο.

Πινγκ Πονγκ: Με τρέλα άλλο ένα…

Χαμόγελα και κούπες για το τμήμα επιτραπέζιας αντισφαίρισης του «τριφυλλιού» αφού  ο Παναθηναϊκός ανέδειξε πρωταθλητές στο απλό και στο διπλό ανδρών.

Ο  Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος ήταν το πρόσωπο των αγώνων αφού άρχισε ως 4ο φαβορί και πήρε έναν ψυχωμένο τίτλο στο απλό. Συγκεκριμένα νίκησα με 4-3 τον 8 φορές πρωταθλητή Ελλάδας Κώστα Παπαγεωργίου και εν συνεχεία στον τελικό  λύγισε τον Τάσο Ρηνιώτη του Ολυμπιακού με 4-2.

Σε δηλώσεις του ο ίδιος ανέφερε  «Πάρα πολύ σημαντικό αποτέλεσμα για μένα και μπορώ να πω ότι δεν το περίμενα. Το λέω διότι σε επίσημο παιχνίδι δεν είχα νικήσει ποτέ τον Παπαγεωργίου, ενώ και με τον Ρηνιώτη ήμουν αουτσάιντερ σε όλα τα ματς. Απέδωσα καλά όμως και πίστεψα στον εαυτό μου».

Επιπλέον ο έμπειρος Κώστας Λαγογιάννης έκανε σπουδαία ματς και κατάφερε να φτάσει ένα βήμα πριν τον τελικό κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο και κρατώντας ψηλά την πράσινη σημαία.

Στο διπλό ανδρών τα «πράσινα» αδέρφια Κωνσταντινόπουλοι έδειξαν τεράστια ψυχή και πήραν την πρώτη θέση καθ΄λως επικράτησαν στον τελικό με 3-1 των Παπαγεωργίου και Ρηνιώτη.

Η συγκεκριμένη επιτυχία έτυχε της αποδοχής του κόσμου του ΠΑΟ και εκτός συνόρων και είναι χαρακτηριστικό ότι έστειλε συγχαρητήριο μήνυμα η Θύρα 13 Ηνωμένου Βασιλείου.