ΠΡΑΣΙΝΟ ΧΑΡΑΚΙΡΙ ΣΤΟ ΓΟΥΔΗ!

Λύγισε στις λεπτομέρειες ο Παναθηναϊκός, που κοίταξε στα μάτια τη Βουλιαγμένη, αλλά γνώρισε την ήττα στα σημεία με σκορ 5-4.

Πράσινο χαρακίρι στο Γουδή!

Τάσεις αυτοχειρίας παρουσίασε το «τριφύλλι», που παρότι βρίσκονταν μπροστά στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης με τη Βουλιαγμένη, υπέκυψε στο φινάλε αδικώντας τον εαυτό του, με σκορ 5-4.

Το συγκρότημα του Νάσου Ηρειώτη πραγματοποίησε μια από τις κορυφαίες εμφανίσεις της φετινής σεζόν, αλλά πληρώνοντας ουσιαστικά την επιθετική του δυστοκία στην τρίτη και την τέταρτη περίοδο, δεν αποκόμισε βαθμολογικά ούτε το ελάχιστο που δικαιούταν βάσει της συνολικής του απόδοσης. Το αποτέλεσμα αυτό αφήνει έντονο το αίσθημα της απογοήτευσης στο «πράσινο» στρατόπεδο που κατέβαλλε συγκινητικότατη προσπάθεια, υπό την παρουσία μάλιστα των οπαδών του, που έδωσαν βροντερό παρόν και δεν σταμάτησαν ούτε λεπτό να εμψυχώνουν τους πολίστες της ομάδας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους που πήραν νωρίς το προβάδισμα με 3-1 και πήγαν μπροστά στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με 3-2. Με το σκορ αυτό μάλιστα ολοκληρώθηκε και η τρίτη περίοδος, καθώς δεν υπήρξε γκολ σε ολόκληρο το οκτάλεπτο.

Με το Κώστα Γαλανίδη να κατεβάζει «ρολά», το «τριφύλλι» δεν αξιοποίησε την αμυντική του υπεροχή με άστοχες επιλογές στην επίθεση. Πραγματικός «κέρβερος» κάτω από τα γκολπόστ, ο νεαρός τερματοφύλακας πραγματοποίησε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της καριέρας του και έστειλε μήνυμα προς κάθε κατεύθυνση.

Τα τελευταία λεπτά πήραν δραματικό χαρακτήρα με την Βουλιαγμένη να παίρνει το προβάδισμα με 5-4 και να το διατηρεί μέχρι το σφύριγμα της λήξης, παρά την έντονη πίεση που άσκησαν οι «πράσινοι» με κύριους εκφραστές τους Καρούντζο, Τοράκη και Χαραλαμπόπουλου.

Τα οχτάλεπτα: 2-1, 3-2, 0-0, 4-5