ΜΑΓΚΕΣ ΜΕ «ΠΡΑΣΙΝΗ» ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΔΩΝΗΣ ΜΑΣ «ΕΦΤΙΑΞΑΝ» ΚΑΙ… ΔΙΕΣΥΡΑΝ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ!

Με τις χειρότερες συνθήκες άρχισε τη φετινή περίοδο ο Παναθηναϊκός, αλλά ο Δώνης και τα παιδιά του χρειάστηκαν μόνο 90 λεπτά, για να φέρουν τα πάνω –κάτω και να «φτιάξουν» έναν κόσμο, που δεν έβλεπε καμία προοπτική, δεν είχε όρεξη να πάει στο γήπεδο.

Μάγκες με «πράσινη» καρδιά και Δώνης μας «έφτιαξαν» και… διέσυραν τους αλήτες!

Δεν είναι μόνο η νίκη στην Ξάνθη με 1-0. Είναι ο τρόπος , που έπαιξε η ομάδα, το επιβλητικό ποδόσφαιρο, το ομαδικό πνεύμα και η… κάψα που έβγαλαν τα πιτσιρίκια. Είναι το κλάμα του Εμανουηλίδη στο τέλος του αγώνα, για την νίκη, είναι ο τρόπος που πανηγύρισαν όλοι μαζί το γκολ, είναι η χαρά όλων των παικτών στα αποδυτήρια.

Ο σημερινός Παναθηναϊκός έμοιαζε με όνειρο σε σχέση με όσα περίμεναν οι φίλοι του. Όχι όμως σε σχέση με αυτά, που περίμεναν ο Δώνης, ο Νταμπίζας και οι συνεργάτες τους. Αυτοί πίστευαν και πιστεύουν στην ομάδα. Ο Δώνης είναι σίγουρος για αυτή την ομάδα , για αυτό και μετά το ματς ήταν απόλυτα ψύχραιμος. Τον είδε σαν έναν τελικό, που τον κέρδισε και πάμε για το επόμενο. Και έτσι είναι. Ο σκόρερ Μπουζούκης είχε φανεί από τα φιλικά, ότι θα λάμψει και έλαμψε με το καλημέρα. Και η ασίστ που κάνει στον Χατζηγιοβάνη και στη συνέχεια η ντρίμπλα και η σουτάρα, που κάνει στο γκολ δείχνουν το ταλέντο του. Ο αρχηγός Κουρμπέλης ήταν ο ηγέτης. Από τα πόδια του άρχιζαν όλες οι προσπάθειες της ομάδας και οι περισσότερες ήταν πετυχημένες. Βοήθησε πολύ στην δημιουργία , αλλά κα ανασταλτικά. Αψογοι και οι στόπερ και τα μπακ. Δεν υστέρησε κανείς.