ΒΙΤΣΙΟΖΟΣ! ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ!

Ο Γιάννης Κουβόπουλος γράφει για το δεύτερο χειρότερο βράδυ του Παναθηναϊκού στην Euroleague και στέκεται σε αυτά που έχουν… σημασία

Βιτσιόζος! Δεν εξηγείται αλλιώς!

Ο Παναθηναϊκός έχασε στο «Zalgirio Arena» και έχασε δίκαια. Όμως ακόμα και αν κέρδιζε στο τέλος, καταρρίπτοντας τους νόμους του… μπάσκετ, δίκαια θα κέρδιζε. Αλλά αυτό το βίτσιο πρέπει να το αποβάλλει. Δεν γίνεται να πρέπει να χάνεις για να επιστρέφεις. Πάμε να τα δούμε νηφάλια και ένα-ένα..

Μετά από ένα εντυπωσιακό πρώτο δεκάλεπτο, ο Παναθηναϊκός στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου έφτασε να προηγείται με 10-22. Με δώδεκα πόντους διαφορά έχοντας «φάει» μόνο 10. Θα έλεγα κάποιος ότι έβαλε από νωρίς τις βάσεις για να πάει το ματς εκεί που ήθελε και να επιβάλλει τον ρυθμό του. Τα γρήγορα φάουλ, όμως, του Γκιστ έμοιασαν να αποσυντονίζουν την ομάδα και σιγά-σιγά ο έλεγχος… χανόταν. Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες στο 31-33, με τους γηπεδούχους να «τρέχουν» σερί 21-11 και ουσιαστικά να.. επιστρέφουν στο ματς.