Η ΦΑΠΑ ΕΓΙΝΕ… ΧΑΔΙ

Η Σπόρτινγκ Λισαβόνας βγήκε για τουρισμό στο δεύτερο ημίχρονο αντί να τους ρίξει εφτά να ‘χουν να πορεύονται…

Η φάπα έγινε… χάδι

Ένα ματς που ξεκίνησε με γκολ στα 72 δευτερόλεπτα, ήταν 0-3 στο ημίχρονο και με τρια δοκάρια για τους Πορτογάλους, ένα ματς βγαλμένο από τις «χρυσές» εποχές του ευρω-θίασου, ολοκληρώθηκε πριν λίγο στο Φάληρο.

Η ομάδα του Ζέσους, προηγήθηκε 3-0 με τα γκολ των Ντουμπιά, Μάρτινς και Φερνάντεζ, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο είχε το μυαλό της στο δύσκολο ματς που ακολουθεί με την… Τοντέλα και οι κομπάρσοι του ομίλου μείωσαν σε 2-3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Στο άλλο ματς του ομίλου τους, η Μπαρτσελόνα νίκησε 3-0 τη Γιουβέντους στο «Καμπ Νου». Και μαντέψτε, ποιος θα πάει στο Τορίνο την επόμενη αγωνιστική…