ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ: «ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΙΑΚΟΠΕΙ»

Ο Μιχάλης Γρηγορίου έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών της Κέρκυρας παρά την ήττα από τον Παναθηναϊκό με 1-0 στο «Απόστολος Νικολαΐδης».

Γρηγορίου: «Δεν θα ήταν καλό να διακοπεί»

Αναλυτικά τα όσα είπε ο προπονητής των Φαιάκων στη συνέντευξη Τύπου:

«Ήρθαμε σήμερα να αντιμετωπίσουμε τον Παναθηναϊκό σ’ ένα παιχνίδι που ήταν μονόδρομος η νίκη για εκείνους. Είχαμε πει στην τακτική να κλείσουμε τους Μπεργκ και Λέτο. Τα καταφέραμε σε μεγάλο βαθμό. Ήμασταν καλοί και ανταγωνιστικοί. Εκτός από το δοκάρι δεν είχαν ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Είχα πει στα παιδιά ότι το ματς θα είχε πολλές στατικές φάσεις με κόρνερ και φάουλ. Δυστυχώς για μας σε χρονικό σημείο που έπρεπε να είμαστε 100% συγκεντρωμένοι μείναμε πίσω στο σκορ. Προσπαθήσαμε να κάνουμε κάτι, δεν τα καταφέραμε και φεύγουμε πάρα πολύ στεναχωρημένοι καθώς αγγίξαμε έναν σημαντικό βαθμό που δεν τον κρατήσαμε και πήρε ο Παναθηναϊκός τη νίκη. Συγχαρητήρια σε όλους τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, καθώς έγινε το δεύτερο ημίχρονο κάτω από δύσκολες συνθήκες. Καλή επιτυχία στον Παναθηναϊκό. Εμείς έχουμε τον στόχο της παραμονής που είναι σημαντικός και δύσκολος».

Για το αν έπρεπε να διακοπεί ο αγώνας: «Οριακά παιζόταν το παιχνίδι. Δεν θα ήταν καλό να διακοπεί. Αν τα τελευταία 15-20 λεπτά ήταν επικίνδυνος ο αγωνιστικός χώρος. Ενδεχομένως ήταν σωστή η απόφαση από τον διαιτητή να συνεχιστεί η αναμέτρηση».